Västmaniadfinalen 5 sep 1999
H16
1 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 51:57 12:51 (1) 39:06 (3)
2 Mattias Millinger Västerås SOK 54:41 20:44 (5) 33:57 (2)
3 Kristofer Tåqvist Västerås SOK 54:42 21:17 (6) 33:25 (1)
4 Niklas Landqvist Köping-Kolsva OK 55:42 16:10 (2) 39:32 (4)
5 Andreas Eriksson Köping-Kolsva OK 69:28 23:15 (7) 46:13 (5)
6 Björn Wester Hallstahammars OK 69:35 17:07 (3) 52:28 (6)
7 Erik Waldemarsson Köping-Kolsva OK 71:36 18:47 (4) 52:49 (7)
8 Johan Nilsson Köping-Kolsva OK 101:23 27:53 (8) 73:30 (8)
9 Patrik Eklind Norbergs OK 114:45 29:57 (9) 84:48 (9)
Mikael Pettersson-Hje Norbergs OK UTGÅTT UTGÅTT 84:52 (10)
Jon Svednell Hallstahammars OK UTGÅTT 55:50 (10) UTGÅTT
Mårten Ohlsson Köping-Kolsva OK EJ START EJ START EJ START
Erik Leppälampi Arboga OK EJ START EJ START EJ START
Henrik Trollvad Surahammars SOK EJ START UTGÅTT EJ START
Fredrik Johansson Surahammars SOK EJ START EJ START EJ START
H14
1 Daniel Johannesson Västerås SOK 45:51 13:58 (3) 31:53 (1)
2 Erik Betshammar Västerås SOK 47:14 13:25 (1) 33:49 (3)
3 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 47:21 13:36 (2) 33:45 (2)
4 Christer Ström Köping-Kolsva OK 62:26 19:59 (6) 42:27 (4)
5 Erik Lindström Västerås SOK 63:09 15:32 (4) 47:37 (5)
6 Robin Johansson Köping-Kolsva OK 69:06 18:14 (5) 50:52 (8)
7 Erik Cederberg Surahammars SOK 69:42 21:24 (7) 48:18 (7)
8 David Johansson Surahammars SOK 77:02 28:59 (8) 48:03 (6)
Cristian Larsson Köping-Kolsva OK UTGÅTT 49:37 (10) UTGÅTT
Linus Olsson OK Hedströmmen EJ START EJ START EJ START
Robert Broström OK Hedströmmen EJ START EJ START EJ START
Hannes Björkbacka OK Hedströmmen EJ START EJ START EJ START
Erik Olsson Västerås SOK EJ START 44:23 (9) EJ START
Jonas Vikström OK Hedströmmen EJ START EJ START EJ START
Henrik Frösander Hallstahammars OK EJ START UTGÅTT EJ START
H12
1 Rickard Ström Köping-Kolsva OK 23:29 06:30 (2) 16:59 (3)
2 Viktor Tåqvist Västerås SOK 23:35 06:45 (4) 16:50 (2)
3 Jonathan Rosendahl Västerås SOK 23:37 06:38 (3) 16:59 (4)
4 Mikael Landqvist Köping-Kolsva OK 23:49 06:07 (1) 17:42 (6)
5 Anders Olby Västerås SOK 23:50 08:18 (9) 15:32 (1)
6 Martin Hansson Arboga OK 25:23 06:46 (5) 18:37 (9)
7 Per Lenander Västerås SOK 27:43 07:18 (6) 20:25 (12)
8 Tobias Larsson Arboga OK 27:46 09:53 (11) 17:53 (8)
9 Jimmie Carpman Arboga OK 27:52 09:59 (12) 17:53 (7)
10 Niklas Profors Köping-Kolsva OK 27:54 07:51 (8) 20:03 (11)
11 Henrik Eriksson Köping-Kolsva OK 27:55 08:53 (10) 19:02 (10)
12 Jonas Westman Västerås SOK 29:36 12:14 (14) 17:22 (5)
13 Martin Johansson Hallstahammars OK 32:57 07:31 (7) 25:26 (14)
14 Mats Leppälampi Arboga OK 33:37 10:00 (13) 23:37 (13)
Marcus Mikkelä OK Hedströmmen EJ START EJ START EJ START
Magnus Malmeström Surahammars SOK EJ START EJ START EJ START
Emil Ahl Arboga OK EJ START UTGÅTT EJ START
H10
1 Robert Ström Köping-Kolsva OK 19:33 06:34 (1) 12:59 (1)
2 Viktor Tall Hallstahammars OK 19:45 06:37 (2) 13:08 (3)
3 Oskar Mikaelsson Västerås SOK 19:53 06:45 (3) 13:08 (2)
4 Jonas Jensen Köping-Kolsva OK 20:48 07:11 (5) 13:37 (4)
5 Daniel Frösander Hallstahammars OK 23:18 07:00 (4) 16:18 (5)
6 Eric Englöf Köping-Kolsva OK 24:57 07:56 (8) 17:01 (6)
7 Anders Olsson Västerås SOK 26:35 07:54 (7) 18:41 (8)
8 Johan Lindström Västerås SOK 27:33 07:40 (6) 19:53 (9)
9 Johan Englöf Köping-Kolsva OK 29:43 11:04 (11) 18:39 (7)
10 Nils Svednell Hallstahammars OK 31:45 11:06 (12) 20:39 (10)
11 Dick Hallber Västerås SOK 31:50 10:09 (10) 21:41 (12)
12 Jesper Eriksson Arboga OK 34:34 12:55 (15) 21:39 (11)
13 Peter Blomqvist Hallstahammars OK 35:21 11:12 (13) 24:09 (14)
14 Oskar Strand Köping-Kolsva OK 39:33 11:47 (14) 27:46 (15)
15 Max Skogh Arboga OK 40:11 17:22 (16) 22:49 (13)
16 Henrik Bramås Västerås SOK 44:25 08:36 (9) 35:49 (16)
Olle Sjögren Köping-Kolsva OK EJ START EJ START EJ START
Lars Vestman Västerås SOK EJ START EJ START EJ START
D16
1 Anna Thomasdotter Västerås SOK 46:47 13:49 (1) 32:58 (1)
2 Karin Jarlekrantz Västerås SOK 57:57 19:20 (4) 38:37 (3)
3 Hanna Kruse Köping-Kolsva OK 58:03 18:48 (3) 39:15 (4)
4 Lisa Gustavsson Köping-Kolsva OK 60:53 26:36 (7) 34:17 (2)
5 Emma Lövdahl Köping-Kolsva OK 61:44 21:18 (6) 40:26 (5)
6 Charlotte Lundström Västerås SOK 61:46 18:26 (2) 43:20 (7)
7 Linnea Tall Hallstahammars OK 62:00 19:58 (5) 42:02 (6)
Linda Ohlsson Köping-Kolsva OK EJ START EJ START EJ START
D14
1 Karin Elgh Köping-Kolsva OK 41:13 13:52 (1) 27:21 (2)
2 Karin Gustavsson Köping-Kolsva OK 41:20 14:27 (2) 26:53 (1)
3 Elin Gustavsson Köping-Kolsva OK 43:01 14:56 (3) 28:05 (3)
4 Sara Öhrn Köping-Kolsva OK 52:52 19:45 (10) 33:07 (4)
5 Kristin Jarlekrantz Västerås SOK 55:25 17:00 (6) 38:25 (10)
6 Malin Kruse Köping-Kolsva OK 55:29 15:48 (4) 39:41 (12)
7 Kristin Forsberg Köping-Kolsva OK 55:43 16:25 (5) 39:18 (11)
8 Camilla Sjökvist Norbergs OK 55:44 19:30 (9) 36:14 (6)
9 Maja Nordström Norbergs OK 55:46 17:53 (7) 37:53 (9)
10 Elin Lethagen Västerås SOK 68:52 32:22 (15) 36:30 (8)
11 Malin Johansson Köping-Kolsva OK 70:57 34:28 (16) 36:29 (7)
12 Charlotte Malmgren Surahammars SOK 72:20 36:26 (17) 35:54 (5)
13 Elin Egerth Köping-Kolsva OK 83:26 25:32 (12) 57:54 (13)
14 Malin Åhlander Fagersta OK 118:58 26:47 (13) 92:11 (14)
15 Elin Georgsson Fagersta OK 119:27 24:49 (11) 94:38 (15)
Ida Tall Hallstahammars OK UTGÅTT 18:00 (8) UTGÅTT
Nicole Carpman Arboga OK EJ START 28:18 (14) EJ START
Jennie Karlsson Köping-Kolsva OK EJ START EJ START EJ START
D12
1 Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 24:46 07:00 (1) 17:46 (1)
2 Sofia Guldbrand Köping-Kolsva OK 31:18 08:19 (6) 22:59 (3)
3 Emelie Strand Köping-Kolsva OK 31:18 11:00 (11) 20:18 (2)
4 Kristin Lundgren Köping-Kolsva OK 32:10 07:43 (2) 24:27 (7)
5 Karin Höök Arboga OK 32:12 08:17 (5) 23:55 (5)
6 Annika Johansson Köping-Kolsva OK 32:19 07:53 (3) 24:26 (6)
7 Helena Lindqvist Västerås SOK 33:29 09:51 (8) 23:38 (4)
8 Malin Welen Hallstahammars OK 34:02 08:02 (4) 26:00 (8)
9 Sofia Carlsson Västerås SOK 34:44 08:36 (7) 26:08 (9)
10 Eva-Maj Johansson Surahammars SOK 38:56 10:15 (10) 28:41 (11)
11 Anna Eriksson Sala OK 38:57 09:57 (9) 29:00 (12)
12 Anna Bramås Västerås SOK 40:49 13:46 (12) 27:03 (10)
13 Ylva Öhrn Köping-Kolsva OK 48:02 13:54 (13) 34:08 (13)
14 Madelene Pettersson Norbergs OK 51:26 15:55 (14) 35:31 (14)
15 Madelene Björkqvist Hägersta GF 82:11 24:01 (15) 58:10 (15)
Johanna Hinnersson Arboga OK EJ START EJ START EJ START
Emma Alsenlid Sala OK EJ START EJ START EJ START
D10
1 Alva Olsson Västerås SOK 21:55 06:18 (1) 15:37 (1)
2 Martina Welen Hallstahammars OK 25:12 08:24 (4) 16:48 (2)
3 Theres Rosendahl Västerås SOK 37:09 08:21 (3) 28:48 (4)
4 Emma Ahl Arboga OK 37:28 10:48 (6) 26:40 (3)
5 Åsa Holmgren Västerås SOK 40:57 10:22 (5) 30:35 (5)
Anna Malmeström Surahammars SOK EJ START EJ START EJ START
Josefin Bengtsson Sala OK EJ START EJ START EJ START
Sofie Wetter Arboga OK EJ START EJ START EJ START
Sara Profors Köping-Kolsva OK EJ START 06:20 (2) EJ START
INSKOLNING
1 Emma Pettersson Norbergs OK GENOMFÖRD
2 Martin Carlsson Västerås SOK GENOMFÖRD
3 Christoffer Fischer Västerås SOK GENOMFÖRD
4 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK GENOMFÖRD
5 Viktor Öhlen Surahammars SOK GENOMFÖRD
6 Dennis Blom Hägersta GF GENOMFÖRD
7 Karin Nordström Norbergs OK GENOMFÖRD
8 Julia Moen Västerås SOK GENOMFÖRD
9 Jens Lindberg Hallstahammars OK GENOMFÖRD
10 Hanna Holmgren Västerås SOK GENOMFÖRD
11 Erika Hallberg Västerås SOK GENOMFÖRD
12 Julia Gustafsson Köping-Kolsva OK GENOMFÖRD
13 Joakim Elmesjöö Västerås SOK GENOMFÖRD
14 Carolina MikaelsdotterVästerås SOK GENOMFÖRD
15 Jimmy Blom Hägersta GF GENOMFÖRD
16 Erik Jensen Köping-Kolsva OK GENOMFÖRD
17 Marcus Löfstaf Hallstahammars OK GENOMFÖRD
18 Kajsa Vestman Västerås SOK GENOMFÖRD
19 Sofia Hjelm Västerås SOK GENOMFÖRD
20 Sara Larsson Västerås SOK GENOMFÖRD
21 Anton Rooth Västerås SOK GENOMFÖRD
22 Rasmus Ahl Arboga OK GENOMFÖRD
23 Kristina Kraft Hallstahammars OK GENOMFÖRD
Amanda Mohlin Västerås SOK EJ START
Tommy Hedberg Västerås SOK EJ START
Joel Franzen Surahammars SOK EJ START
Anton Friedel Surahammars SOK EJ START
Cecilia Sjökvist Norbergs OK EJ START
Rickard Wikström Västerås SOK EJ START
Ronny Stenbacks Hägersta GF EJ START
Listan skapad av programmeteTime MultDayEvent