Arosträffen Långdistans, Klassresultatlista
2005-08-14
H21 ELIT | | 14570 meter | | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Tomas Hallmén | OK Tisaren | 95:27 | 0:00 |
2 | Pontus Halldin | KFUM Örebro OK | 97:38 | 2:11 |
3 | Fredrik Norman | Södertälje-Nykvar | 100:56 | 5:29 |
4 | Per-Åke Olsson | OK Ravinen | 103:15 | 7:48 |
5 | Oskar Arlebo | KFUM Örebro OK | 104:44 | 9:17 |
6 | Viktor Funcke | Norbergs OK | 105:14 | 9:47 |
7 | Björn Ljunggren | OK Hammaren | 108:24 | 12:57 |
8 | Christer Alm | Hagaby GoIF | 109:16 | 13:49 |
9 | Anders Lindéus | Hagaby GoIF | 111:33 | 16:06 |
10 | Anders Carlsson | Hammarby IF OF | 115:17 | 19:50 |
11 | Per Wirehn | Dalaportens OL | 117:21 | 21:54 |
12 | Nils Björke | Söders SOL Tyresö | 117:58 | 22:31 |
13 | Per Sjögren | KFUM Örebro OK | 138:33 | 43:06 |
| Per Öberg | KFUM Örebro OK | Ej start | |
| Jan Johansson | KFUM Örebro OK | Ej start | |
H20 ELIT | | 10000 meter | | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jonas Vikström | OK Hedströmmen | 97:27 | 0:00 |
| Anton Blomgren | Hagaby GoIF | Disk. | |
| Cristian Larsson | Köping-Kolsva OK | Ej start | |
H18 ELIT | | 7710 meter | | 6 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Patrik Lind | OK Tor | 62:39 | 0:00 |
2 | Martin Johansson | Hallstahammars OK | 72:21 | 9:42 |
3 | Andreas Ackelman | OK Enen | 80:23 | 17:44 |
| Martin Hansson | Arboga OK | Ej start | |
D21 ELIT | | 7850 meter | | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Johanna Svensson | OK Hällen | 60:32 | 0:00 |
2 | Karolina Samuelsson | Sundbybergs IK | 67:30 | 6:58 |
3 | Cecilia Einarsson | OK Hedströmmen | 69:59 | 9:27 |
4 | Sara Öberg | KFUM Örebro OK | 72:05 | 11:33 |
5 | Anna-Karin Sundqvist | Tullinge SK | 74:04 | 13:32 |
6 | Linn Robertsson | Almby IK | 74:08 | 13:36 |
7 | Karolina Karlsson | Almby IK | 74:18 | 13:46 |
8 | Malin Wiklund | Almby IK | 75:18 | 14:46 |
9 | Anna Haglund | OK Hedströmmen | 77:44 | 17:12 |
10 | Emma Arlebo | KFUM Örebro OK | 81:29 | 20:57 |
| Malin Björkqvist | Söders SOL Tyresö | Ej godk. | |
| Charlotte Wahlström | Almby IK | Ej start | |
| Anette Carlsson | KFUM Örebro OK | Ej start | |
| Linda Mattsson | OK Djerf | Ej start | |
| Malin Jakobsson | OK Milan | Ej start | |
| Linda Larsson | OK Hedströmmen | Ej start | |
D20 ELIT | | 6520 meter | | 2 anmälda |
D18 ELIT | | 5460 meter | | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Malin Welen | Hallstahammars OK | 55:38 | 0:00 |
2 | Malin Sundqvist | Tullinge SK | 67:28 | 11:50 |
| Eva-Maj Johansson | Surahammars SOK | Ej godk. | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Karl-Erik Pettersson | OK Norden | 46:16 | 0:00 |
2 | Henry Jakobsson | Köping-Kolsva OK | 57:22 | 11:06 |
3 | Sixten Lindberg | Köping-Kolsva OK | 71:23 | 25:07 |
H75 | | 3620 meter | | 10 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Sture Josefsson | OK Kåre | 40:43 | 0:00 |
2 | Ingvar Törnström | Södertälje-Nykvar | 44:43 | 4:00 |
3 | Nils-Gunnar Karlsson | Köping-Kolsva OK | 46:57 | 6:14 |
4 | Arvid Imark | Arboga OK | 49:15 | 8:32 |
5 | Tage Ericksson | Hallstahammars OK | 52:55 | 12:12 |
6 | Kurt Jäder | Vandrarringen | 55:14 | 14:31 |
7 | Lars-Erik Jernström | Norbergs OK | 65:44 | 25:01 |
| Runar Forsström | Järfälla OK | Ej godk. | |
| John af Sandeberg | Eskilstunafors OL | Ej start | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Allan Haglund | Gävle OK | 47:07 | 0:00 |
2 | Bengt Swenson | Säterbygdens OK | 56:29 | 9:22 |
3 | Bo Karlsson | Köping-Kolsva OK | 56:48 | 9:41 |
4 | Bengt Albinsson | Vandrarringen | 58:04 | 10:57 |
5 | Hans Bohlin | Orsa IF OK | 60:59 | 13:52 |
6 | Göthe Olsson | Köping-Kolsva OK | 73:50 | 26:43 |
7 | Gunnar Eriksson | Vandrarringen | 78:28 | 31:21 |
H65 | | 4710 meter | | 20 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ragnar Eriksson | OK Hedströmmen | 48:15 | 0:00 |
2 | Lars Johansson | OK Tor | 54:55 | 6:40 |
3 | Torbjörn Ericsson | Köping-Kolsva OK | 55:21 | 7:06 |
4 | Mats Eriksson | OK Norden | 56:26 | 8:11 |
5 | Karl-Axel Stjernström | OK Hedströmmen | 57:21 | 9:06 |
6 | Kjell Mjöberg | Hallstahammars OK | 59:12 | 10:57 |
7 | Hans Mårtensson | Dalaportens OL | 60:46 | 12:31 |
8 | Hans-Erik Hansson | Köping-Kolsva OK | 60:47 | 12:32 |
9 | Stig Enholm | Hallstahammars OK | 61:31 | 13:16 |
10 | Kurt Zander | Västerås SK OK | 64:33 | 16:18 |
11 | Torbjörn Johansson | OK Norden | 64:51 | 16:36 |
12 | Sture Carlsson | IFK Hedemora OK | 69:36 | 21:21 |
13 | Karl-Henrik Lovang | Västerbergslagens OL | 71:43 | 23:28 |
14 | Bo Norenvik | OK Tor | 76:40 | 28:25 |
15 | Rolf Westberg | SK Trim/Virsbo | 76:57 | 28:42 |
16 | Åke Sundberg | Fagersta OK | 80:46 | 32:31 |
| Lars Söderlund | Hallstahammars OK | Ej start | |
| Sune Ahlin | Stora Sundby GOIF | Ej start | |
| Lennart Eriksson | OK Enen | Ej start | |
H60 | | 5140 meter | | 21 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Per-Ivar Möllberg | Arboga OK | 46:25 | 0:00 |
2 | Olle Johansson | IFK Hedemora OK | 48:42 | 2:17 |
3 | Stig Törnkvist | Köping-Kolsva OK | 55:17 | 8:52 |
4 | Håkan Mossberg | OK Järnbärarna | 59:27 | 13:02 |
5 | Rolf Bjärud | Västerbergslagens OL | 60:39 | 14:14 |
6 | Karl-Gustav Klemets | Hallstahammars OK | 61:03 | 14:38 |
7 | Jan Johansson | IFK Hedemora OK | 64:07 | 17:42 |
8 | Stig Nordqvist | Västerbergslagens OL | 64:13 | 17:48 |
9 | Hans L. Andersson | Västerbergslagens OL | 67:13 | 20:48 |
10 | Alf Lindberg | Köping-Kolsva OK | 68:54 | 22:29 |
11 | Tommy Hallmén | Vingåkers OK | 69:12 | 22:47 |
12 | Jan-Olov Rask | OK Enen | 69:45 | 23:20 |
13 | Sigurd Olsson | Säterbygdens OK | 79:31 | 33:06 |
14 | Rolf Helmersson | Lindebygdens OK | 88:21 | 41:56 |
15 | Jan Burell | Vandrarringen | 101:50 | 55:25 |
| Jan Rehdin | Köping-Kolsva OK | Ej godk. | |
| Sven-Erik Sjöberg | OK Tor | Ej godk. | |
| Nils-Inge Hermansson | Fagersta OK | Ej godk. | |
| Göran Wiig | Hallstahammars OK | Ej godk. | |
| Tryggve Ottosson | Valbo Allmänna IF | Ej start | |
H55 | | 5830 meter | | 19 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Hans Käck | Dalaportens OL | 51:29 | 0:00 |
2 | Olle Granath | Surahammars SOK | 53:01 | 1:32 |
3 | Sven-Olov Wiklund | Arboga OK | 54:16 | 2:47 |
4 | Göran Larsson | Sala OK | 56:08 | 4:39 |
5 | Tommy Öhling | Ärla IF | 57:25 | 5:56 |
6 | Stig Landstorp | OK Tor | 59:26 | 7:57 |
7 | Jörgen Hellberg | Täby OK | 61:05 | 9:36 |
8 | Tommy Persson | Hallstahammars OK | 61:39 | 10:10 |
9 | Ulf Kjellin | OK Hedströmmen | 62:37 | 11:08 |
10 | Stig Johansson | Helsingborgs SOK | 64:02 | 12:33 |
11 | Ulf Back | Vandrarringen | 64:34 | 13:05 |
12 | Bo Eriksson | Köping-Kolsva OK | 81:28 | 29:59 |
13 | Erik Klogborg | FiF Hilleröd | 87:34 | 36:05 |
| Ole-Kristian Steinbekken | Odal OL | Ej godk. | |
| Sven-Erik Kempe | Gävle OK | Ej godk. | |
| Karl Göran Wahlström | Almby IK | Ej start | |
| Ragnar Widenbring | Sala OK | Ej start | |
| Rolf Karlsson | Hallstahammars OK | Ej start | |
H50 | | 6310 meter | | 20 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Hans Aurell | Gävle OK | 47:37 | 0:00 |
2 | Stefan Blomgren | Hagaby GoIF | 50:27 | 2:50 |
3 | Kari Talltjärn | OK Tor | 54:39 | 7:02 |
4 | Hans Göran Pettersson | KFUM Örebro OK | 56:54 | 9:17 |
5 | Mats Landqvist | Köping-Kolsva OK | 57:46 | 10:09 |
6 | Åke Larsson | OK Hedströmmen | 58:19 | 10:42 |
7 | Per Erik Fogel | OK Kåre | 59:25 | 11:48 |
8 | Peder Wickström | Arboga OK | 62:46 | 15:09 |
9 | Gunnar Munktelius | Surahammars SOK | 63:24 | 15:47 |
10 | Bengt Bennitz | OK Enen | 64:34 | 16:57 |
11 | Dan Höök | Arboga OK | 65:36 | 17:59 |
12 | Leo Johansson | Vandrarringen | 68:42 | 21:05 |
13 | Matts Björke | Söders SOL Tyresö | 72:41 | 25:04 |
14 | Thomas Johansson | Almby IK | 74:47 | 27:10 |
15 | Leif Wadman | Hallstahammars OK | 77:34 | 29:57 |
16 | Hans Ragvald | Vingåkers OK | 79:15 | 31:38 |
17 | Anders Lindgren | Österfärnebo IF | 84:09 | 36:32 |
18 | Bo-Göran Karlsson | Avesta OK | 102:05 | 54:28 |
| Mats Lundberg | Dalaportens OL | Ej start | |
H45 | | 7030 meter | | 10 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Stefan Nyberg | Avesta OK | 47:21 | 0:00 |
2 | Anders Lundh | Avesta OK | 56:29 | 9:08 |
3 | Mats Birkestål | Köping-Kolsva OK | 58:59 | 11:38 |
4 | Mikael Sundqvist | Tullinge SK | 63:43 | 16:22 |
5 | Tomas Andersson | OK Tor | 63:48 | 16:27 |
6 | Carl-Erik Berglöw | Fagersta OK | 70:15 | 22:54 |
7 | Pelle Höök | Arboga OK | 80:36 | 33:15 |
| Kenneth Larsson | Köping-Kolsva OK | Ej godk. | |
| Håkan Svensson | Almby IK | Ej start | |
H40 | | 7030 meter | | 11 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jan-Olof Bogren | Sundbybergs IK | 58:29 | 0:00 |
2 | Mats Bäckström | OK Enen | 60:16 | 1:47 |
3 | Mats Bergman | Norbergs OK | 62:04 | 3:35 |
4 | Jan Viklund | Eskilstunafors OL | 62:35 | 4:06 |
5 | Leif Markfjärd | Avesta OK | 66:24 | 7:55 |
6 | Björn Lindgren | KFUM Örebro OK | 86:52 | 28:23 |
7 | Peter Kraft | Hallstahammars OK | 96:49 | 38:20 |
| Ulf K. Rask | OK Enen | Disk. | |
| Fredrik Nilsson | KFUM Örebro OK | Ej start | |
| Rolf Arrestam | Sundbybergs IK | Ej start | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Henrik Johnsson | OK Tor | 53:18 | 0:00 |
2 | Anders Älvegran | Dalaportens OL | 55:33 | 2:15 |
3 | Ari Hyvönen | KFUM Örebro OK | 75:16 | 21:58 |
| Magnus Runsvik | OK Kåre | Ej godk. | |
| Magnus Lundin | Avesta OK | Ej godk. | |
H21 LÅNG | | 14370 meter | | 1 anmälda |
H21 | | 7410 meter | | 18 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Marcus Eek | Köping-Kolsva OK | 54:08 | 0:00 |
2 | Stefan Hellberg | Sundbybergs IK | 55:17 | 1:09 |
3 | Ola Jernström | Dalaportens OL | 56:57 | 2:49 |
4 | Andreas Svensson | Falköpings AIK | 57:07 | 2:59 |
5 | Magnus Thornell | Surahammars SOK | 57:48 | 3:40 |
6 | Per Håstlund | Almby IK | 59:57 | 5:49 |
7 | Arne Hägg | Arboga OK | 61:45 | 7:37 |
8 | Niklas Landqvist | Köping-Kolsva OK | 63:30 | 9:22 |
9 | Ola Carlsson | Köping-Kolsva OK | 63:35 | 9:27 |
10 | Henrik Nord | KFUM Örebro OK | 64:55 | 10:47 |
11 | Ronny Falk | Sundbybergs IK | 67:18 | 13:10 |
12 | Henrik Wickström | Arboga OK | 68:21 | 14:13 |
13 | Erik Harlén | KFUM Örebro OK | 69:16 | 15:08 |
14 | Michael Wickström | Arboga OK | 71:02 | 16:54 |
15 | Kristoffer Larsson | OK Enen | 79:48 | 25:40 |
16 | Magnus Jonsson | Väsby OK | 88:15 | 34:07 |
| Erik Gohde | Dalaportens OL | Ej godk. | |
| Jörgen Johnsson | OK Tor | Ej start | |
H20 LÅNG | | 9940 meter | | 1 anmälda |
H18 LÅNG | | 7410 meter | | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Gustav Blomgren | Hagaby GoIF | 50:45 | 0:00 |
2 | Eric Englöf | Köping-Kolsva OK | 52:55 | 2:10 |
3 | Oskar Mikaelsson | Västerås SOK | 56:22 | 5:37 |
4 | Jesper Ackelman | OK Enen | 67:59 | 17:14 |
5 | David Bennitz | OK Enen | 68:06 | 17:21 |
| Alexander Faxå | Västerås SOK | Ej start | |
| Johan Lindström | Västerås SOK | Ej start | |
H14 | | 3700 meter | | 13 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Martin Regborn | Surahammars SOK | 30:08 | 0:00 |
2 | Simon Hedlund | Köping-Kolsva OK | 30:14 | 0:06 |
3 | Viktor Öhlén | Surahammars SOK | 36:50 | 6:42 |
4 | Björn Nordin | Vingåkers OK | 39:28 | 9:20 |
5 | Kristoffer Arnesson | Västerås SOK | 48:55 | 18:47 |
6 | Fredrik Urby | Västerås SOK | 48:58 | 18:50 |
7 | Johan Englöf | Köping-Kolsva OK | 60:56 | 30:48 |
| Marcus Jansson | Garphyttans IF | Ej godk. | |
H12 | | 2970 meter | | 16 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Eddie Klemets | OK Tor | 29:28 | 0:00 |
2 | Erik Ramberg | Hallstahammars OK | 41:18 | 11:50 |
3 | Kasper Westman | Västerås SOK | 43:53 | 14:25 |
4 | Janne Selkälä | Köping-Kolsva OK | 45:12 | 15:44 |
5 | Niclas Larsson | Köping-Kolsva OK | 49:24 | 19:56 |
6 | Erik Lindgren | KFUM Örebro OK | 53:22 | 23:54 |
7 | Oliver Andersson | Västerås SOK | 53:29 | 24:01 |
8 | Fredrik Kraft | Hallstahammars OK | 58:19 | 28:51 |
9 | Oskar Klemets | Hallstahammars OK | 62:06 | 32:38 |
| Jimmy Lövgren | Avesta OK | Ej godk. | |
| Johan Lindberg | Västerås SOK | Ej start | |
H10 | | 2410 meter | | 13 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Jacob Ahlström | Västerås SOK | 15:20 | 0:00 |
2 | Andreas Sundström | Västerås SOK | 18:27 | 3:07 |
3 | Carl Näslund | Västerås SOK | 19:22 | 4:02 |
4 | August Mikaelsson | Västerås SOK | 20:56 | 5:36 |
5 | Samuel Hedlund | Köping-Kolsva OK | 24:44 | 9:24 |
6 | Fredrik Regborn | Surahammars SOK | 39:51 | 24:31 |
| David Torstensson | Västerås SOK | Ej godk. | |
| Sebastian Ljungberg | Surahammars SOK | Ej start | |
| Per-Philip Eriksson | OK Enen | Ej start | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anna Lindberg | OK Enen | 60:06 | 0:00 |
2 | Gunborg Sundberg | Köping-Kolsva OK | 61:33 | 1:27 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Gun Helmersson | Lindebygdens OK | 44:36 | 0:00 |
2 | Inger Albinsson | Vandrarringen | 63:14 | 18:38 |
3 | Gun Holmqvist | Arboga OK | 63:15 | 18:39 |
4 | Inger Jäder | Vandrarringen | 65:14 | 20:38 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Maud Bengtsson | Sala OK | 66:08 | 0:00 |
2 | Birgit Haglund | OK Hedströmmen | 68:16 | 2:08 |
3 | Monica Wengrud | Norbergs OK | 71:32 | 5:24 |
4 | Birgitta Eriksson | Vandrarringen | 77:28 | 11:20 |
| Ulla Rask | OK Enen | Ej godk. | |
D60 | | 3620 meter | | 14 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anita Johansson | OK Tor | 44:26 | 0:00 |
2 | Edla Fornander | Västerbergslagens OL | 50:20 | 5:54 |
3 | Inga Lisa Nordqvist | Västerbergslagens OL | 54:56 | 10:30 |
4 | Rose-Marie Karlsson | Köping-Kolsva OK | 60:59 | 16:33 |
5 | Ingrid Liljebrand | SK Trim/Virsbo | 61:24 | 16:58 |
6 | Britt-Marie Sjöberg | OK Tor | 63:26 | 19:00 |
7 | Irma Bjärud | Västerbergslagens OL | 68:55 | 24:29 |
8 | Inger Lundh | OK Norden | 70:35 | 26:09 |
9 | Liz Porteous | Vandrarringen | 76:58 | 32:32 |
| Ingalill Westberg | SK Trim/Virsbo | Ej godk. | |
| Monica Törnkvist | Köping-Kolsva OK | Ej godk. | |
| Ann-Margret Persson | Gävle OK | Ej godk. | |
| Gurli Back | Fagersta OK | Ej start | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Britt Eriksson | Sala OK | 44:09 | 0:00 |
2 | Maud Sundén | OK Järnbärarna | 48:50 | 4:41 |
3 | Kari Vigerhaugen | Odal OL | 51:30 | 7:21 |
4 | Irene Öhling | Ärla IF | 96:10 | 52:01 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ann-Britt Göransson | Almby IK | 38:20 | 0:00 |
2 | Lena Jansson | Arboga OK | 39:27 | 1:07 |
3 | Gudrun Persson | Hallstahammars OK | 44:27 | 6:07 |
4 | Anna-Karin Johansson | Vandrarringen | 50:23 | 12:03 |
5 | Annika Norström | Hallstahammars OK | 62:59 | 24:39 |
6 | Anette Ragvald | Vingåkers OK | 63:47 | 25:27 |
7 | Kerstin Sundberg | OK Kåre | 65:15 | 26:55 |
| Yvonne Carlsson | Köping-Kolsva OK | Ej godk. | |
D40 | | 4710 meter | | 11 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Lena Larsson | Sala OK | 50:49 | 0:00 |
2 | Birgitta Jansson | Garphyttans IF | 59:30 | 8:41 |
3 | Agneta Nordin | Vingåkers OK | 62:44 | 11:55 |
4 | Sussie Björkman | Dalaportens OL | 65:17 | 14:28 |
5 | Anita Talltjärn | OK Tor | 65:34 | 14:45 |
6 | Gunnel Rask | OK Enen | 68:46 | 17:57 |
7 | Eva Blomgren | Hagaby GoIF | 69:10 | 18:21 |
8 | Marita Stadig | SK Trim/Virsbo | 91:49 | 41:00 |
9 | Ritva Kärkkäinen | Avesta OK | 104:58 | 54:09 |
D35 | | 5070 meter | | 11 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anna Bogren | Sundbybergs IK | 46:37 | 0:00 |
2 | Pernilla Klemets | Hallstahammars OK | 51:37 | 5:00 |
3 | Anna-Karin Lövgren | Avesta OK | 52:11 | 5:34 |
4 | Laila Hallmén | OK Tisaren | 52:38 | 6:01 |
5 | Marie Kårefält | OK Tor | 53:43 | 7:06 |
6 | Helene Arrestam | Sundbybergs IK | 55:03 | 8:26 |
7 | Sussie Lindh | Avesta OK | 62:12 | 15:35 |
8 | Monika Blomberg | Dalaportens OL | 73:36 | 26:59 |
9 | Carina Regborn | Surahammars SOK | 75:02 | 28:25 |
| Helena Lundin | Avesta OK | Disk. | |
D21 LÅNG | | 7030 meter | | 1 anmälda |
D21 | | 5830 meter | | 12 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anna Falk | Sundbybergs IK | 57:27 | 0:00 |
2 | Caroline Wilbois | Tullinge SK | 59:07 | 1:40 |
3 | Malin Svensson | OK Hammaren | 62:28 | 5:01 |
4 | Marie Berggren | Surahammars SOK | 63:32 | 6:05 |
5 | Anna Thorsell | OK Enen | 64:16 | 6:49 |
6 | Erica Bengtsson | Sala OK | 65:02 | 7:35 |
7 | Helena Ackelman | IF Thor | 67:38 | 10:11 |
8 | Martina Arkåsen | Falköpings AIK | 68:29 | 11:02 |
9 | Therese Björklund | Köping-Kolsva OK | 72:30 | 15:03 |
10 | Johanna Ragvald | Vingåkers OK | 76:19 | 18:52 |
| Karin Ståhl | OK Kåre | Ej start | |
D20 LÅNG | | 6310 meter | | 1 anmälda |
D18 LÅNG | | 5830 meter | | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ida Nordin | Vingåkers OK | 79:54 | 0:00 |
| Karin Höök | Arboga OK | Ej godk. | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Angelica Rask | OK Enen | 43:03 | 0:00 |
2 | Anna Bennitz | OK Enen | 57:27 | 14:24 |
3 | Malin Johansson | Avesta OK | 69:05 | 26:02 |
D14 | | 3700 meter | | 14 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Filippa Lundberg | Västerås SOK | 39:59 | 0:00 |
2 | Carolina Mikaelsdotter | Västerås SOK | 42:58 | 2:59 |
3 | Elin Sundqvist | Tullinge SK | 44:53 | 4:54 |
4 | Sofie Landqvist | Köping-Kolsva OK | 50:28 | 10:29 |
5 | Anna Birkestål | Köping-Kolsva OK | 52:54 | 12:55 |
6 | Amanda Utter | Västerås SOK | 60:32 | 20:33 |
| Emma Klemets | Hallstahammars OK | Ej godk. | |
| Mikaela Olby | Västerås SOK | Ej start | |
| Josefin Eriksson | Köping-Kolsva OK | Ej start | |
D12 | | 2970 meter | | 11 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Gabriella Wadman | Hallstahammars OK | 32:42 | 0:00 |
2 | Madeleine Ahlström | Västerås SOK | 37:52 | 5:10 |
3 | Johanna Larsson | Köping-Kolsva OK | 40:56 | 8:14 |
4 | Hanna Urby | Västerås SOK | 46:18 | 13:36 |
5 | Sabina Hedlund | Köping-Kolsva OK | 59:19 | 26:37 |
6 | Sandra Johansson | Västerås SOK | 61:16 | 28:34 |
7 | Ida Stödeman | Hallstahammars OK | 74:02 | 41:20 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Åsa Ramberg | Hallstahammars OK | 23:02 | 0:00 |
| Julia Eriksson | Köping-Kolsva OK | Ej start | |
| Karin Lindberg | Västerås SOK | Ej start | |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Kristoffer Markfjärd | Avesta OK | 40:29 | 0:00 |
2 | Mattias Hjelm | Västerås SOK | 63:34 | 23:05 |
3 | Björn Markfjärd | Avesta OK | 65:55 | 25:26 |
4 | Karolina Lindberg Kraft | Hallstahammars OK | 82:57 | 42:28 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Samuel Bäckström | OK Enen | 18:29 | 0:00 |
2 | Henrik Lundin | Avesta OK | 22:23 | 3:54 |
3 | Pontus Fredriksson | Västerås SOK | 23:45 | 5:16 |
4 | Hanna Barkegren | Stora Tuna IK | 24:22 | 5:53 |
5 | Jessica Fredriksson | Västerås SOK | 29:44 | 11:15 |
6 | Alexander Rask | OK Enen | 31:03 | 12:34 |
7 | Linnea Granlund | Täby OK | 34:45 | 16:16 |
8 | William Andersson | Västerås SOK | 44:44 | 26:15 |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Henrik Kälvegren | Vandrarringen | 27:44 | 0:00 |
2 | Jacob Torstensson | Västerås SOK | 50:31 | 22:47 |
INSKOLNING | | 2300 meter | | 7 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
| Anna Hallmén | Hallstahammars OK | Godkänd | |
| Dan Österlund | Västerås SOK | Godkänd | |
| Jonna Fors | OK Grip | Godkänd | |
| Matilda Uden | Västerås SOK | Godkänd | |
| Sandra Näslund | Västerås SOK | Godkänd | |
| Simon Österlund | Västerås SOK | Godkänd | |
| Viktor Barkegren | Stora Tuna IK | Godkänd | |
ÖPPEN 1 | | 2410 meter | | 4 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Ola Jonsson | Västerås SOK | 25:33 | 0:00 |
2 | Melina Carlsson | Köping-Kolsva OK | 34:03 | 8:30 |
3 | Tommy Åström | Västerås SOK | 47:57 | 22:24 |
4 | Henrik Engström | Västerås SOK | 48:01 | 22:28 |
ÖPPEN 2 | | 2970 meter | | 8 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Anna Mjöberg | Hallstahammars OK | 47:54 | 0:00 |
2 | Pirjo Wiig | Hallstahammars OK | 53:59 | 6:05 |
3 | Eivor Mjöberg | Hallstahammars OK | 58:13 | 10:19 |
4 | Lena Lindgren | OK Järnbärarna | 72:00 | 24:06 |
5 | Anna Thornell | Surahammars SOK | 76:30 | 28:36 |
6 | Mariann Söderlund | Avesta OK | 80:04 | 32:10 |
| Hans Sävroth | Köping-Kolsva OK | Disk. | |
| Elisabeth Westman | Västerås SOK | Ej godk. | |
ÖPPEN 4 | | 3700 meter | | 15 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Åke Liljebrand | SK Trim/Virsbo | 43:41 | 0:00 |
2 | Per Wiig | Hallstahammars OK | 50:01 | 6:20 |
3 | Stefan Hedlund | Köping-Kolsva OK | 53:10 | 9:29 |
4 | Camilla Älvegran | Dalaportens OL | 53:28 | 9:47 |
5 | Lena Ramberg | Hallstahammars OK | 54:54 | 11:13 |
6 | Marie Björklund | Eskilstunafors OL | 61:46 | 18:05 |
7 | Karin Johansson | Hallstahammars OK | 62:16 | 18:35 |
8 | Thomas Urby | Västerås SOK | 62:53 | 19:12 |
9 | Erling Nyholm | Hallstahammars OK | 64:52 | 21:11 |
10 | Ingrid Öhlen | Surahammars SOK | 67:34 | 23:53 |
11 | Annett Palen | Hallstahammars OK | 75:43 | 32:02 |
12 | Christina Englöf | Köping-Kolsva OK | 79:49 | 36:08 |
13 | Göran R Wallén | IFK Lidingös Skid o OK | 86:29 | 42:48 |
14 | Solveig Campbell | Lindebygdens OK | 103:56 | 60:15 |
| Mimmi Klemets | OK Tor | Ej godk. | |
ÖPPEN 5 | | 4380 meter | | 5 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Fredrik Campbell | Lindebygdens OK | 75:49 | 0:00 |
2 | Jan Söderkvist | Täby OK | 78:13 | 2:24 |
3 | Karin Westholm | Västerås SOK | 87:25 | 11:36 |
4 | Peter Arnesson | Västerås SOK | 120:48 | 44:59 |
| Leif Nordstrand | OK Enen | Ej godk. | |
ÖPPEN 6 | | 5140 meter | | 9 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Bo Hansson | Arboga OK | 52:16 | 0:00 |
2 | Hans Andersson | Västerås SOK | 63:51 | 11:35 |
3 | Taisto Alatalo | Fagersta OK | 74:20 | 22:04 |
4 | Hans Wester | OK Järnbärarna | 80:05 | 27:49 |
5 | Jörgen Holmström | OK Milan | 80:48 | 28:32 |
6 | Owe Eek | Köping-Kolsva OK | 82:30 | 30:14 |
7 | Hans Westman | Västerås SOK | 84:34 | 32:18 |
8 | Lennart Lundgren | Avesta OK | 126:18 | 74:02 |
| Jan Bröms | Västerås SOK | Ej godk. | |
ÖPPEN 7 | | 3620 meter | | 17 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Örjan Gustafsson | OK Tor | 35:48 | 0:00 |
2 | Torsten Ramberg | Hallstahammars OK | 39:17 | 3:29 |
3 | Thomas Törnkvist | Köping-Kolsva OK | 41:24 | 5:36 |
4 | Lennart Svensson | Västerås SOK | 41:59 | 6:11 |
5 | Lennart Lindgren | OK Järnbärarna | 46:07 | 10:19 |
6 | Cecilia Johnsson | OK Tor | 49:49 | 14:01 |
7 | Titti Rudh | Avesta OK | 51:54 | 16:06 |
8 | Kjell Gustafsson | OK Järnbärarna | 52:01 | 16:13 |
9 | Annica Magnusson | KFUM Örebro OK | 53:07 | 17:19 |
10 | Mats Kåberg | Köping-Kolsva OK | 54:32 | 18:44 |
11 | Marie Larsson | Köping-Kolsva OK | 61:14 | 25:26 |
12 | Inga Holmström | OK Milan | 61:52 | 26:04 |
13 | Carina Bergman | Norbergs OK | 62:22 | 26:34 |
14 | Andreas Bergman | Norbergs OK | 69:33 | 33:45 |
15 | Anna-Maria Håkansson | SOK Joar Viking Enköping | 69:51 | 34:03 |
16 | Catarina Hedlund | SOK Joar Viking Enköping | 70:32 | 34:44 |
| Lars Ekman | Sala OK | Ej godk. | |
ÖPPEN 8 | | 6310 meter | | 7 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Henrik Nyström | Haninge SOK | 59:11 | 0:00 |
2 | Torbjörn Nilsson | Stora Tuna IK | 61:22 | 2:11 |
3 | Yngve Johansson | Hagaby GoIF | 69:09 | 9:58 |
4 | Daniel Andersson | Västerås SOK | 76:11 | 17:00 |
5 | Ulf Betshammar | Vandrarringen | 83:13 | 24:02 |
6 | Bo Magnusson | KFUM Örebro OK | 83:19 | 24:08 |
7 | Erik Nord | Rembo IK | 97:51 | 38:40 |
ÖPPEN 9 | | 7410 meter | | 1 anmälda |
Pl | Namn | Förening | Tid | Tid+ |
1 | Johan Furunäs | OK Grip | 72:30 | 0:00 |
Skapad 2005-08-14 12:56:24 med OLA version 3.4.1